Administratie
Heb je recht op subsidie?
Het is goed geregeld in Nederland voor de elektrische rijders, voor grote bedrijven maar ook voor zzp'ers. Lees over de voordelen.
Nederland is koploper binnen Europa met de meeste laadpalen en elektrische voertuigen. Er zijn goed geregeld qua subsidieregelingen voor ondernemers en particulieren. We geven je hier de contouren van het beleid en de diverse regelingen.
Ondernemersvoordelen elektrisch rijden
Voor bedrijven gelden fiscale voordelen om elektrisch rijden aantrekkelijk te maken. Logischerwijs is er allereerst de 21 procent btw die je als ondernemer niet hoeft te betalen. De btw-privé-correctie van 2,7 procent is wel van toepassing. Verder leveren de Milieu Investeringsaftrek (MIA) en de Willekeurige afschrijving milieu-investeringen (Vamil) een fiscaal voordeel op voor investeringen in milieuvriendelijke producten of bedrijfsmiddelen die op de Milieu en Energielijst 2021 staan. Daar vallen elektrische auto's ook onder. Daarnaast kan je een aanvraag combineren met KIA (kleinschaligheids-investeringsaftrek 28%).
Puur voor particulieren
Uitsluitend voor particulieren verschaft subsidie elektrische personenauto’s particulieren (SEPP) een subsidieregeling. Jaarlijks is hier een budget voor beschikbaar. De regeling loopt van 1 juli 2020 tot 1 juli 2025. Elk jaar heeft het subsidiebudget een maximum, je moet er dus op tijd bij zijn.
MIA en Vamil voor ondernemers
We legden deze begrippen al eens uit. De MIA en Vamil waren gunstige regelingen voor ondernemers. Helaas is dat in 2022 niet meer het geval voor elektrische auto's. Elektrische bestelbusjes en elektrische auto's met geïntegreerde zonnepanelen nog wel.
En niet alleen elektrische voertuigen, maar ook waterstof en elektrische bedrijfsmiddelen als heftrucks komen voor maximaal een bepaald bedrag in aanmerking voor MIA en/of Vamil.
Subsidie voor je laadpaal
Heb je een laadpaal voor de deur die je huurt, of hebt aangeschaft, dan kan dat apart worden gemeld onder code G 3720 voor elektrische voer- of vaartuigen en code F3721 voor zware elektrische voertuigen. Eventuele subsidie voor de auto (en laadpaal) moet je van het te melden investeringsbedrag aftrekken. De investeringskosten in gebruikte auto's komen niet in aanmerking voor MIA en Vamil.
Tenslotte betaal je over de aanschaf van volledig elektrische voertuigen geen belasting tot en met 2024.
Op de website www.rvo.nl zie je alle regelingen op het gebied van subsidie.
Vraag je laadpas vast aan